Polska scena bukmacherska cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a z miesiąca na miesiąc przybywa osób, które decydują się na realizowanie własnych typów bukmacherskich właśnie w jej obrębie. Faktem jest jednak, że początkującym typerom bardzo ciężko jest odnaleźć się w tej branży. Wynika to przede wszystkim ze specyficznego slangu używanego w jej obrębie, ale i tego, że polscy bukmacherzy często prezentują swoją ofertę w sposób nie do końca czytelny czy przyjazny osobom niezaznajomionym z tematem. W tym krótkim poradniku zaadresujemy oba te problemy, przedstawiając najbardziej problematyczne i najczęściej wykorzystywane pojęcia, ale i wskazując na to, którzy bukmacherzy sprawdzają się najlepiej w kontakcie z nowicjuszami.

zakłady bukmacherskie dla początkujących
Jak typować zakłady bukmacherskie? Porady dla początkujących

Słowniczek pojęć bukmacherskich

W świecie bukmacherskim ludzie posługują się specjalnym slangiem, który dla osób z zewnątrz, ale też dla początkujących typerów, może okazać się niezrozumiały. Choć w jego obrębie znaleźć można całe mnóstwo specyficznych zwrotów i wyrażeń, znajomość tych, które przedstawiamy poniżej jest absolutną podstawą. Zwłaszcza, że używa się ich zdecydowanie najczęściej.

1X2

Termin używany często w tabelach bukmacherskich, związany jest z najpopularniejszą opcją bukmacherską. „1” wskazuje tutaj na typ na zwycięstwo pierwszej drużyny, „X” na remis, a „2” – na wygraną drugiego zespołu.

Kupon akumulacyjny (akumulator)

Możliwe do zakupu u bukmachera kupony można podzielić na dwa ich rodzaje: pojedyncze (single) i akumulacyjne (AKO). Single na kuponach są związane z zaledwie jednym spotkaniem sportowym (ale nie tylko – niektórzy polscy bukmacherzy pozwalają na przykład na zakłady na legalny poker) i wymaga poprawnego obstawienia wyłącznie niego. Kupony AKO z kolei zawierają w sobie typy bukmacherskie na co najmniej kilka spotkań. Aby wygrać, będziemy musieli poprawnie wytypować każde z nich. Wiąże się to oczywiście z mniejszym prawdopodobieństwem sukcesu, ale i jest w stanie przynieść największe korzyści.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Handicap

Handicap to rodzaj zakładu, w którym polscy bukmacherzy faworyzują słabszą drużynę. Najczęstszym jego wariantem jest taki dodający underdogowi bramek do jego ostatecznego wyniku i właśnie na wynik z dodaniem ich pozwala składać własne zakłady bukmacherskie. Szanse są wtedy wyrównane, a kursy – znacznie wyższe. Najlepsi w Polsce bukmacherzy chętnie wystawiają takie kursy żeby zmylić typerów, dlatego tym bardziej należy być na baczności.

Underdog i pewniak

Mianem „pewniaka” w świecie bukmacherskim określa się drużynę lub zawodnika, którego każdy uważa za niekwestionowanego faworyta i kogoś, kto ma największe szanse na wygraną (jest to odzwierciedlone niskim kursem bukmacherskim właśnie na niego). Underdog to z kolei coś zupełnie innego – czarny koń, którego zwycięstwo jest mało prawdopodobne, ale wysoko premiowane przez bukmachera (w przypadku postawienia na nie). 

Valuebet

W zakładach bukmacherskich można się spotkać z takim zagadnieniem, ale nie wszyscy wiedzą co to jest Valuebet. Valuebetem nazywamy opcję bukmacherską bezpodstawnie opatrzoną bardzo wysokim kursem, przez co bardzo opłacalną do obstawienia. Valuebety biorą się przede wszystkim z pomyłek ludzkich – to właśnie człowiek ustala kursy bukmacherskie na spotkania. Ten z kolei bywa omylny. Valuebety mogą też tworzyć się same – nagła kontuzja kluczowego zawodnika danej drużyny szybko zwiększy szansę zespołu, który stanie naprzeciwko niej. Bukmacherzy internetowi nie zawsze szybko to wychwytują, a my możemy na tym skorzystać.

betfan kod promocyjny
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Warto zaznaczyć, że już złożone zakłady bukmacherskie są wiążące, również dla bukmachera. Jeżeli ten zmieni kursy na dane opcje bukmacherskie, osób, które swoje kupony złożyli po starym i korzystnym dla nich kursie ta zmiana nie będzie dotyczyć.

Najlepsi bukmacherzy dla osób początkujących

Choć wszyscy polscy bukmacherzy starają się o względy nowych użytkowników, oferując freebety czy inne ciekawe bonusy na start czy atrakcyjne propozycje kursowe, nie każdy stwarza atrakcyjne warunki do nauki zakładów bukmacherskich. Poniżej przedstawiamy sylwetki tych operatorów, których interfejs jest najbardziej przyjazny, a regulamin – transparentny i prosty do zrozumienia.

Zakłady bukmacherskie w STS

STS jest liderem na polskiej scenie bukmacherskiej – króluje nie tylko wśród regularnych obstawiających, ale i tych podejmujących się zakładów bukmacherskich po raz pierwszy. Wszyscy mogą liczyć na intuicyjny interfejs, dokładne objaśnienie każdej z oferowanych opcji, czytelny sposób składania zakładów oraz przejrzyste przedstawienie kuponu, którego tworzenia właśnie się podejmujemy. Buk dba również o ilość usług dodatkowych – jako jeden z nielicznych oferuje zakłady na legalny poker czy inne gry karciane. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zakłady bukmacherskie w Fortunie

Fortuna jest bukmacherem, który nowych graczy kusi nie tylko solidnym bonusem powitalnym, ale też podejściem do prezentacji oferty. Zakłady w Fortunie dzięki doskonałej ofercie i kursom są bardzo popularne wśród zawodowych typerów w Polsce. Choć to wymaga przyzwyczajenia i opanowania, po jakimś czasie staje się intuicyjne i bardzo łatwe w obsłudze. Fortuna w sposób jasny przedstawia cały proces, umożliwiając szybkie znalezienie spotkania oraz obstawienie go za pośrednictwem zaledwie kilku kliknięć. Wpłaty i wypłaty także są udogodnione, można wpłacać depozytu szybkimi przelewami, Blik, Revolut czy przez portfele elektroniczne jak Skrill czy Neteller.

Zakłady bukmacherskie w Betclic

Betclic to kolejny po Betfan bukmacher, którego nowi gracze docenią za interfejs – ten jest czytelny i przejrzysty, pozbawiony wszelkiego rodzaju ubarwień i udziwnień. Cały proces obstawiania jest tutaj dobrze zorganizowany i praktycznie eliminuje ryzyko jakiejkolwiek pomyłki. Betclic to także firma znana z bardzo dobrych promocji i bonusów dla nowych graczy, obecnie z kodem promocyjnym „KOD550” jest aż 550 PLN cashback, czyli zakład bez ryzyka. W przypadku porażki pierwszego kuponu, Betclic zwraca stawkę aż do 550 PLN! Pełna oferta promocyjna na www.betclic.pl.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułFreebety legalnych bukmacherów w Polsce
Następny artykułDlaczego BetGames jest tak popularne w STS?
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE