Chcąc posiadać swoje własne konto w serwisie bukmacherskim, musimy być pełnoletni. To wymóg, którego nie jesteśmy w stanie przeskoczyć, a który wynika z faktu, że zakłady wzajemne są formą hazardu. Tak jak w swoich punktach stacjonarnych, bukmacherzy online w swoich serwisach internetowych muszą nas wylegitymować. Robią to za pośrednictwem procesu weryfikacji. W tym krótkim poradniku wyjaśnimy wszystkie kwestie z nim związane i postaramy się nieco go przybliżyć.

jak zweryfikować konto u bukmachera
Potwierdzenie tożsamości u bukmachera, czyli proces weryfikacyjny konta

Już na start powinniśmy wiedzieć, że w serwisach internetowych polskich bukmacherów jak STS czy Betfan możemy obstawiać również bez zweryfikowanego konta. Taką możliwość daje nam zakładane w procesie rejestracji konto tymczasowe, na które przyzwolenie dało Ministerstwo Finansów. Jest ono obarczone różnego rodzaju limitami, w tym zakazem dokonywania wypłat właśnie z niego. Działa tylko określony czas – w końcu zatem i tak będziemy musieli je zweryfikować i przekształcić je w konto stałe. Czy to po to, by wypłacić zgromadzone na nim środki, czy też po to, by móc dalej typować.

Po co bukmacherzy online weryfikują konta klientów?

Istnieją dwa powody, ze względu na które legalni bukmacherzy online weryfikują konta swoich klientów. Pierwszym z nich jest fakt, że wymaga tego od nich polskie prawo. To zakłada, że bukmacherzy powinni legitymować każdego klienta – nie tylko tego, który odwiedza ich punkt stacjonarny, ale też tego, który obstawia w Internecie. Chcąc zachować swoją legalność i licencję, muszą to robić.

Drugim powodem związanym z wdrożeniem systemu weryfikacji kont użytkowników jest możliwość upewnienia się, że jeden klient posiada dokładnie jedno konto u konkretnego bukmachera. Zapobiega to zakładaniu tak zwanych “fake kont”, a zatem kont na fałszywe dane, tylko po to, by wykorzystać bonus powitalny czy kod promocyjny wielokrotnie i skorzystać z preferencyjnych warunków na start kilka razy.

zakłady bukmacherskie w polsce
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Weryfikacja jest procesem, którego nie da się ominąć. Przejście przez nią w końcu staje się konieczne – niezależnie od naszych działań.

Weryfikacja konta bukmacherskiego krok po kroku

Choć powoli zaczyna się to zmieniać, na ten moment weryfikacja kont tymczasowych u bukmacherów wygląda dokładnie tak samo. Usystematyzowanie całego procesu jest zresztą czymś naturalnym – zwłaszcza, że tak właściwie narzuca go rząd, a jego forma jest ciężka do zmiany. Jak zatem zweryfikować u bukmachera własne konto?

Zacząć musimy od zalogowania się na nie. Jeżeli jeszcze go nie posiadamy, musimy je założyć. Gdy już dostaniemy się na nie, mamy dwie opcje – możemy skierować się do działu ustawień, a tam wybrać opcję Weryfikacja konta. Możemy też kliknąć w komunikat o konieczności dokonania takowej. Wyświetlają go praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Naszym oczom powinien ukazać się specjalny formularz z opcją przesłania dwóch plików. Pierwszy plik musi być jedną stroną dowodu, a drugi – drugą. Pamiętajmy, aby skan lub zdjęcie dowodu były wyraźne, jasne, a przede wszystkim przedstawiały dowód w całości – z widocznym każdym jego rogiem. Tylko takie są akceptowane (widoczne rogi oznaczają, że dowód jest wciąż ważny).

Warto wiedzieć: choć u większości bukmacherów proces weryfikacji przebiega dokładnie tak, jak to przedstawiliśmy powyżej, wybrane firmy bukmacherskie online testują już nowe, bardziej innowacyjne systemy. Fortuna na przykład pozwala obecnie na dokonywanie weryfikacji przy użyciu konta bankowego. Opcja ta z pewnością przekona do siebie wszystkie osoby, które nie są zwolennikami udostępniania dowodu osobistego gdziekolwiek w sieci. Fakt, że jest ona bezpieczniejsza, a zarazem i szybsza (konto jest weryfikowane w sposób automatyczny).

Których danych bukmacherzy online rzeczywiście potrzebują?

Weryfikacja konta u większości bukmacherów polega na przesyłaniu im skanu lub zdjęcia dowodu tożsamości. Najczęściej chodzi tutaj o dowód osobisty, jednak większość bukmacherów akceptuje również paszporty. Zwłaszcza jeśli dany klient nie pochodzi z Polski. Sam fakt, że konieczne jest podesłanie bukmacherowi dowodu nie oznacza jednak, że dowód ten musi być w pełni widoczny. Tak naprawdę bowiem operator zakładów wzajemnych musi z niego wyciągnąć kilka informacji kluczowych w całym procesie. Nie interesują go przy tym inne dane. Czego zatem potrzebuje bukmacher z naszego dowodu lub paszportu? Poniżej wypisujemy każdą z tych rzeczy.

sts kod promocyjny na poker
Legalny STS poker online z kodem promocyjnym na bonus
  • Imię i nazwisko – tylko celem zweryfikowania, że podczas zakładania konta podaliśmy te prawidłowe.
  • Adres zamieszkania – jako że dane te nie są już publikowane na najnowszych wersjach dowodów osobistych, wymóg ten aplikuje się jedynie do osób weryfikujących swoje konto paszportem.
  • Numer PESEL i data urodzenia – obie te rzeczy mają na celu potwierdzenie naszego wieku.
  • Numer dokumentu tożsamości.

Wyłącznie wskazane przez nas poniżej dane są tymi wymaganymi i koniecznymi do podania. Oznacza to, że całą resztę możemy z dowodu “usunąć” – upraszczając sprawę, oczywiście. W jaki sposób pozbyć się ze skanu lub zdjęcia niepotrzebnych danych? Możemy w tym celu wykorzystać dosłownie dowolny program graficzny, który pozwala rysować lub tworzyć kształty. Może to być Paint, Photoshop – sprawdzi się też aplikacja mobilna, których w tym momencie pełno (również ta zintegrowana z urządzeniem mobilnym). Pamiętajmy, aby zakrywać tylko te dane, które nie są potrzebne bukmacherowi. Wszystkie inne muszą pozostać czytelne. Możemy całkowicie zakryć nasze zdjęcie – bukmacher w żadnym stopniu go nie potrzebuje.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Istotną rzeczą w procesie przygotowywania zdjęcia jest to, że dowód osobisty musi na nim być widoczny w całości, bez zbliżenia. Konieczne jest pokazanie każdego z jego rogów – ich nie można w żaden sposób zakrywać (kartką, ale i programem graficznym). Mogłoby to bowiem sugerować, że dowód osobisty nie jest ważny).

Jeżeli obiektami naszego zainteresowania są legalni bukmacherzy, nie musimy martwić się o bezpieczeństwo powierzanych im danych osobowych. Pozyskując licencję na działanie w naszym kraju, musieli oni zadbać o to, by zapewnić nam najwyższy poziom bezpieczeństwa. W razie problemów z takowym, prawo zawsze będzie stało po naszej stronie.

5 / 5. Ocen: 5

Poprzedni artykułJakie bonusy oferują popularni bukmacherzy internetowi w Polsce?
Następny artykuł Zakłady bukmacherskie – Kto ma największe szanse na wygraną Mundialu 2022?
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE