Rok 2019 okazał się przełomowy dla Polski kibiców. Okazało się, że jeden z najlepszych polskich kierowców – Robert Kubica, wraca do Formuły 1. Polak przez cały sezon będzie jeździł w barwach zespołu Williams. Niestety, ze względu na jakość bolidów tego teamu, nie ma co spodziewać się wyjątkowych sukcesów, przynajmniej na początku sezonu, ale pozostaje mieć nadzieję, że wszyscy się mylą, a właściciele Williamsa zdążą jeszcze przygotować wyższej jakości bolid na końcowe wyścigi. 

formuła 1 w zakładach bukmacherskich
Obstawianie Formuły 1 w zakładach bukmacherskich online w Polsce

Po blisko 8 latach nieobecności w wyścigach Formuły 1 Robert Kubica wystartował po raz pierwszy w Grand Prix Australii. Niestety, nasz kierowca zajął tam ostatnie miejsce. O ile na razie obstawianie naszego rodaka to duże ryzyko, tak możemy próbować sukcesu z obstawianiem innych kierowców. 

Rodzaje zakładów bukmacherskich na wyścigi Formuły 1

Obstawianie Formuły 1 nie musi być wcale takie trudne. Jakie są najbardziej popularne rodzaje zakładów?

Przede wszystkim musimy wyróżnić klasyczne obstawienie Formuły 1 i zwycięzcy wyścigu lub zawodników, którzy znajdą się na podium. Oczywiście bez problemu możemy stawiać także tego typu zakłady na treningach i kwalifikacjach. Ze względu na małą ilość zdarzeń, które mogą wystąpić w trakcie wyścigu Formuły 1 i nadawałyby się do obstawiania, legalni bukmacherzy wykorzystują każda możliwość na zarobek. Są to zdecydowanie najpopularniejsze zakłady na F1. Szacunki mówią, że blisko 90% graczy obstawia właśnie zakłady na zwycięzcę wyścigu. 

Typerzy nie są ograniczeni tylko do kierowców. Można także obstawiać jaki team okaże się najlepszy, czy kierowcy danego zespołu zajmą 1 i 2 miejsce, a także, który zespół zdobędzie najwięcej punktów (punktowanych jest pierwsze 10 miejsc. W zakładzie tym wygrywa zespół, którego kierowcy zdobędą w sumie najwięcej punktów).

sts bonus 2020
Polski bukmacher STS- Kod promocyjny na bonus bez depozytu 29 PLN

Nieco bardziej ambitne są zakłady H2H. W tej formie zakładów, mamy możliwość obstawiania lepszych zawodników spośród par określonych przez bukmachera. Omówmy to na przykładzie: W zespole Williams jeździ dwóch kierowców – Russel i Kubica, którzy niestety nie mają szans na zwycięstwo. Bukmacher wystawił zakład na tych dwóch zawodników. Decydując się na obstawienie tego pojedynku wybieramy, który z kierowców zajmie wyższą pozycję. Zakłady tego typu są naprawdę bardzo ciekawe i dają typerom mnóstwo możliwości. 

Przed sezonem i w jego trakcie mamy także możliwość obstawienia, który z zawodników zostanie mistrzem świata. W podobny sposób możemy obstawiać najlepsze zespoły w ciągu roku. 

„Obstawiam Formułę 1 niechętnie bo za dużo jest tam niespodzianek, kursy na faworytów są niskie, więc nie opłaca się na nie grać. Jedyne co kusi to promocje na F1 bo są za każdym razem” – opinia z forum betonline.net.pl

Istnieją jeszcze zakłady dodatkowe, w którym możemy obstawić jak wielu zawodników skończy wyścig, czy podczas wyścigu wyjedzie safety car, kto pierwszy odpadnie z wyścigu i wiele innych, ale nieco bardziej niszowych.

bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Jak bardzo trudne jest obstawianie Formuły 1?

Zasady obstawiania Formuły 1 są dokładnie takie same jak w przypadku innych sportów. Zanim zabierzemy się za typowanie musimy dokładnie poznać zasady rządzące tym sportem, a także możliwości wszystkich zespołów i zawodników. Bez regularnego śledzenia newsów odnośnie wyścigów, nastrojów w zespołach, przygotowania technicznego nie mamy niestety szans na osiągnięcie sukcesu w typowaniu. 

Można oczywiście obstawiać wyścigi na żywo, ale gdy stawka jest już ukształtowana to kursy zazwyczaj spadają bardzo nisko. 

Formuła 1 jest dość specyficznym sportem, w którym wyścigi zależą głównie od tego jak dobry bolid posiada zespół. Bardzo często po kilku wyścigach wiadomo już, kto będzie dominował w sezonie i kursy na faworytów drastycznie spadają. Formuła 1 bardzo rzadko obfituje w niespodzianki i mało kiedy wygrywają kierowcy, którzy nie są faworytami. 

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułZakłady BTS coraz popularniejsze
Następny artykułEwinner online bonusy i promocje za darmo
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE