Argumentów za tym, by założyć konto w jednej z firm bukmacherskich jest sporo. Jesteś fanem piłki nożnej? Po wykonaniu rejestracji będziesz mógł nie tylko oglądać potyczki, lecz także sporo na nich zarabiać… Szczególnie teraz. Jest wielu bukmacherów online, którzy gwarantują naprawdę sporo zakładów do dyspozycji. Można grać np. na overy 2.5. Kiedy zdecydować się na taki właśnie typ zakładu?

zakłady over 2.5
Obstawianie over 2.5. Co to jest i czy takie typowanie meczy jest opłacalne?

Over 2.5 FT – jeden z najpopularniejszych zakładów

Co to znaczy over 2.5? Dlaczego każdy bukmacher ma taki zakłąd w ofercie? Bez wątpienia jest to jeden z częściej granych zakładów przez Polskich graczy. Jeśli ktoś lubi stawiać overy/undery, to zazwyczaj decyduje się właśnie na opcję 2.5. Dla osób początkujących należą się, na samym starcie tego wpisu, pewne wyjaśnienia. Na pewno bowiem zastanawiasz się (jeśli jesteś w tej grupie), o co tutaj dokładnie chodzi. Sprawa nie jest zbyt skomplikowana. Jeśli stawiasz na over 2.5, to twierdzisz, iż w konkretnej potyczce będą minimum 3 trafienia. Nie musi być tak, że tylko jedna ekipa powinna strzelić sama te bramki. Ważne jest, by łączna suma bramek gospodarzy oraz gości wynosiła minimum 3. W związku z tym wyniki, które oznaczają, że over 2.5 wszedł, to np. 2:1, 2:2, 1:3 itp.

Jeśli grasz under 2.5, to uważasz, iż w danej konfrontacji łączna suma goli (strzelonych zarówno przez gospodarzy, jak i gości) będzie mniejsza niż 3. Od razu trzeba podkreślić, że istnieją rozmaite linie wystawiane przez bukmacherów. Najpopularniejsza to właśnie 2.5. Można też jednak grac np. over/under 1.5. W takim zakładzie chodzi po prostu o to, by przewidzieć, czy w meczu padną minimum 2 gole, czy taka sytuacja nie będzie jednak miała miejsca. Do wyboru są też zakłady z liniami 0.5, 3.5, 4.5 itd. Można także spotkać się z overami/underami bez tak zwanych połówek.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

O czym warto tutaj wiedzieć? Chcesz zagrać over 2.0? W takiej sytuacji twierdzisz, że w spotkaniu padną minimum 3 gole. Jeśli będą tylko dwie bramki, to otrzymujesz zwrot stawki na Twoje konto u bukmachera online. Przy takim samym wyniku (biorąc pod uwagę over 2.5) straciłbyś pieniądze. Jest to zatem wariant cechujący się generalnie mniejszym kursem, lecz równocześnie jest mniej ryzykowny. Na koniec tego wstępu dodamy, że overy można grać w odniesieniu do całych spotkań (FT) lub tylko do połówek (HT).

Jakie rozgrywki wybrać do typowania over 2.5?

Masz zamiar regularnie grać overy 2.5? Nie brakuje zawodowych typerów, którzy na takich zakładach zarabiają naprawdę solidnie, gdyż obstawianie liczby goli ma zwykle wyższe kursy niż tradycyjne 1×2. Oczywiście, nie jest to takie proste i trzeba przestrzegać kilku zasad, by dołączyć właśnie do tej grupy. Na pewno ważne jest to, żeby zdecydować się na odpowiednie rozgrywki. Najlepiej wybierać takie ligi, gdzie tych bramek pada relatywnie sporo. Warto skorzystać z tego, że generalnie dostęp do takich właśnie informacji nie jest zbyt trudny. Istnieją rozmaite strony ze statystykami, które pomagają zdobyć wiele merytorycznych informacji na ten właśnie konkretny temat.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozgrywki, gdzie ekipy strzelają sporo bramek i generalnie stawiają na ofensywny futbol. Aby często wygrywać na overach 2.5, nie można o tym czynniku zapominać. Warto unikać grania lig, gdzie ten współczynnik jest relatywnie niski. Na takie rozgrywki są stosunkowo wysokie kursy na overy 2.5. Trzeba jednak podkreślić, że nie można grać ich na siłę, bo przeważnie taka postawa prowadzi do tracenia sporej ilości gotówki.

Styl gry danej drużyny ma znaczenie przy obstawianiu meczy

Są drużyny, które po strzeleniu bramki na 1:0 są już bardzo zadowolone. Cofają się do defensywy i tylko utrudniają konstruowanie akcji rywalom. Nie za bardzo interesuje ich zdobywanie kolejnych goli. Na pewno nie robią tego za wszelką cenę… W związku z tym takie kluby powinny być omijane szerokim łukiem. Aby zdecydować się na odpowiednie mecze, warto wybrać nie tylko stosowne rozgrywki i się ich trzymać. Lepiej skupić się na konkretnych rozgrywkach, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie o odpowiednią skuteczność.

zakłady bukmacherskie w polsce
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Zasada jest taka, że warto grać mniej lig, a skoncentrować się na jakości. Poza tym trzeba wybierać konkretne ekipy. Spore znaczenie ma tutaj postawa trenera. Warto zatem zaznajomić się z tym, czy jest to szkoleniowiec preferujący ofensywny, czy raczej defensywny styl gry. Dobrze jest też (przed postawieniem pieniędzy na konkretny klub) zobaczyć kilka spotkań na żywo. Po to, żeby wiedzieć, jak to wygląda w praktyce. Czasami bowiem suche wyniki nie do końca odzwierciedlają to, co istotnie miało miejsce w danej konfrontacji.

Co jeszcze uwzględnić przy obstawianiu ilości bramek?

Na pewno ewentualne absencje. Jeśli chcesz grać na over 2.5, to sprawdź, czy wszyscy najlepsi strzelcy zagrają w danej konfrontacji. Absencja nawet jednego z nich może mieć wpływ na to, że finalnie tych bramek będzie mniej niż pierwotnie oczekiwałeś…

Co jeszcze jest tutaj ważne? Na pewno trzeba zweryfikować wyniki danej ekipy w roli gospodarza lub gościa (w zależności od konkretnego spotkania). Czasami jest bowiem tak, że na swoim terenie kluby dążą do zdobywania kolejnych goli (wtedy łatwiej o overy), a w meczach delegacyjnych ich postawa jest dużo bardziej zachowawcza.  

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułBetfan legalny bukmacher bez podatku 2022!
Następny artykułWiększa ilość zmian w meczach piłkarskich – kto na tym korzysta?
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE