Polscy bukmacherzy rozwijają się, stale starając się poszerzać swoją ofertę nie tylko o nowe funkcjonalności, bonusy i usługi, ale też dając dostęp do nowych dyscyplin sportowych. Jedną z gałęzi sportu, która jeszcze do niedawna nie była uważana za pełnoprawną dyscyplinę, a od niedawna taką jest, jest e-sport. Ludzie coraz chętniej decydują się na jego obstawianie, skuszeni wielkimi emocjami towarzyszącymi kolejnym spotkaniom, możliwościami przypominającymi „tradycyjne” dyscypliny oraz atrakcyjnymi kursami. Jedną z gier cieszących się bardzo dużym powodzeniem właśnie w obrębie e-sportu jest League of Legends, zwane również LoLem. Gdzie obstawiać wydarzenia w obrębie tej gry i na co powinno się zwrócić przy tym uwagę?

obstawianie league of legends
Jak i i gdzie obstawiać zakłady na League of Legends?

Czym tak właściwie jest League of Legends?

League of Legends to komputerowa gra z gatunku MOBA, stworzona z myślą o rywalizacji i możliwa do gry wyłącznie w sieci. Legalni bukmacherzy w Polsce bardzo chętnie oferują graczom kursy i zakłady do obstawiania tej gry komputerowej.

Zasady gry w LoL

  1. Po pięciu graczy z dwóch drużyn rywalizujących ze sobą w meczu bierze udział w wybieraniu czempionów, którymi będą kierować w spotkaniu – w międzyczasie „banują” tych, których nie będzie mogła użyć żadna z drużyn.
  2. Po wybraniu czempionów dwie drużyny stają po dwóch stronach trzyliniowej mapy.
  3. Gracze ze swoimi czempionami rozmieszczają się po trzech liniach, a ich zadaniem jest niszczenie wież przeciwnika w asyście minionów – ich stworków. Zabijanie minionów przeciwnika ostatnim uderzeniem powoduje zdobywanie złota przez kierowanego przez gracza czempiona, a to mogą wykorzystać na kupowanie przedmiotów. Sami bohaterowie zdobywają doświadczenie i kolejne umiejętności
  4. Wieże chronią najpierw Inhibitora, a więc budynku odpowiedzialnego za blokowanie produkcji większych minionów, a potem Nexusa.
  5. To właśnie zniszczenie Nexusa przeciwnika prowadzi do zwycięstwa jednej z drużyn.
sts najlepszy polski bukmacher online
Polski bukmacher STS- Kod promocyjny na bonus bez depozytu 29 PLN

Najważniejsze wydarzenia w obrębie League of Legends

Niżej wspomniane wydarzenia to jedynie wybrane – większość krajów, w tym Polska, posiada własne ligi i najlepsze drużyny z nich właśnie mogą dostać się do kontynentalnych mistrzostw, a potem do Mistrzostw Świata.

  • LoL European Championship (LEC) – odpowiednik „klasycznych” Mistrzostw Europy, w którym drużyny ze Starego Kontynentu walczą w formie turniejowej o miano Mistrza Europy i wstęp na Mistrzostwa Świata;
  • LoL Championship Series (LCS) – amerykańska wersja wyżej wspomnianego turnieju – drużyny ze Stanów Zjednoczonych i Kanady walczą o miano mistrza ich regionu i wejściówkę na Mistrzostwa Świata; 
  • Mistrzostwa Świata – turniej, w ramach którego najlepsze drużyny z wszystkich głównych lig świata (nie tylko głównych, o których wspomnieliśmy powyżej), które zakwalifikowały się do turnieju walczą o miano „Najlepszej na Świecie”.

Gdzie w Polsce obstawiać LoLa legalnie?

Trzeba powiedzieć w prost – choć League of Legends jest najpopularniejszą (obok CS:GO) grą komputerową z zapleczem e-sportowym, nie każdy legalny bukmacher w Polsce zdążył wprowadzić ją do swojej oferty w kompletnej, a zatem pokrywającej wszystkie najważniejsze wydarzenia w jej obrębie formie. Polscy bukmacherzy online wydaje się uwierzyli w siłę e-sportu i co raz chętniej inwestują w rozwój tej popularnej dyscypliny w naszym kraju. Poniżej przedstawiamy tych, którzy podeszli do tego w sposób najbardziej kompleksowy.

sts kod promocyjny na poker
Legalny STS poker online z kodem promocyjnym na bonus

Obstawianie meczów w League of Legends w STS

Polski bukmacher STS daje dostęp do specjalnej zakładki związanej z e-sportem, co oddziela jego ofertę od tej klasycznej. To świetne rozwiązanie, w towarzystwie pełnego pokrywania większości kluczowych wydarzeń w League of Legends i czytelnego przedstawienia pełnej oferty sprawia, że bukmacher ten jest chętnie wybierany przez e-sportowych typerów.

E-sport w STS jest bardzo popularny, to oczywiście sprawia, ze bukmacher STS chętniej oferuje graczom promocje i bonusy na obstawianie esportu. W tej chwili w STS za samą rejestrację gracze esportowi otrzymają 29 PLN bez depozytu z kodem promocyjnym „BETONLINE” + dodatkowe zakłady bez ryzyka na typowanie e-sportu. Bonusy dostępne na stronie www.sts.pl.

Obstawianie meczów w League of Legends w Fortunie

Fortuna traktuje e-sport jak jedną z dyscyplin sportowych, plasując go między nimi. Stara się pokrywać większość wydarzeń w jego obrębie, dając możliwość obstawiania ich w module przedmeczowym i na żywo. Zakłady w Fortunie na LoL są o tyle ciekawe, że oferta kursów jest jedna z najwyższych na rynku legalnych zakładów sportowych online.

Obstawianie meczów w League of Legends w LV Bet

LV Bet, podobnie, jak STS, poświęca osobną zakładkę rozgrywkom e-sportowym, porządkując to i po prostu wprowadzając porządek w swojej ofercie. Firma dobrze pokrywa wszystkie wydarzenia w ramach League of Legends, dodatkowo dając dostęp do bonusów związanych konkretnie z e-sportami.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułTotal Casino: zasady działania i oferta kasyna online
Następny artykułNa czym polega system bukmacherski cover?
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE