Zakłady bukmacherskie są czymś, czym interesuje się coraz większa liczba ludzi – zwłaszcza tych, którzy siedzą już w jakiejś dyscyplinie bardzo długo i chcą urozmaicić sobie oglądanie zmagań w jej obrębie oraz zwiększyć emocje towarzyszące spotkaniom, które oglądają. Interesując się tematyką właśnie zakładów musimy też wiedzieć, czym są limity bukmacherskie i kiedy dochodzi do ich stosowania – w końcu istnieją nie od dziś i są stosowane u absolutnie każdego z działających legalnie polskich bukmacherów.

co to sa limity bukmacherskie
Limity u bukmachera? Gdzie grać na wysokie stawki?

Czym są limity bukmacherskie i dlaczego istnieją?

Limity bukmacherskie są pewnego rodzaju zabezpieczeniem ze strony bukmachera, aby nie stracił za dużo na danym wydarzeniu (na przykład takim, na które z jakichś powodów jest zbyt duże zainteresowanie albo też którego faworyt będzie ciężki do pokonania, więc każdy obstawia go jako „pewny zarobek”). Z perspektywy obstawiającego limity stanowią ograniczenie po pierwsze kwoty stawki (to do bukmachera należy ustalenie tego, ile dany gracz będzie mógł maksymalnie postawić na dane wydarzenie), a po drugie liczbę meczów (często stawka minimalna jest dość wysoka, ale zakład jest dostępny wyłącznie na kuponie akumulacyjnym, a zatem trzeba do niego dobrać kilka innych meczów, które obstawimy w jego obrębie). Warto wspomnieć, że tego typu limity są globalne, a zatem dotyczą wszystkich ludzi planujących obstawianie. Istnieją też limity indywidualne, które pojawiają się stosunkowo rzadko, przede wszystkim w sytuacjach, kiedy pojedyncza osoba stara się zarobić na „pewniakach” zbyt dużą ilość pieniędzy, najczęściej wielokrotnie powtarzając to w krótkim okresie.

Musimy mieć świadomość tego, że limity są indywidualną sprawą każdego legalnego bukmachera – wydarzenie, które u jednego jest limitowane, u drugiego może być wolne od limitów. Istnieje jednak kilka rodzajów spotkań, na które limity nakłada każdy operator legalnie działający w Polsce.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Na co nakładane są limity u polskich legalnych bukmacherów?

W Polsce legalnie działający bukmacherzy jak STS, Betfan, Fortuna czy Betclic najczęściej nakładają limity na lokalne ligi z naszego kraju, w szczególności te niższe, III i IV. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim to, że limitom tym towarzyszy bardzo duże zwiększenie kursów na tego typu spotkania, mające w założeniach przyciągnąć większe ilości obstawiających właśnie do tych spotkań i po prostu uczynić je popularniejszymi. Limity u bukmacherów są również automatycznie narzucane spotkaniom cieszącym się największym zainteresowaniem – przynajmniej do czasu, kiedy bukmacher nie wyjaśni przyczyn tego zainteresowania. Często ustalenie to wiąże się z lekkim obniżeniem kursów, zwłaszcza, jeśli wybrane spotkanie sportowe posiada jednoznacznego lidera.

Niektórzy legalni bukmacherzy nakładanie limitów traktują jako bufor bezpieczeństwa przy zwiększaniu kursów na mniej popularne dyscypliny sportu albo po prostu wybrane wydarzenia w ich obrębie, którymi zainteresowanie jest znikome. Bardzo często wydarzenia tego typu grupowane są w tak zwanych Superofertach, w towarzystwie „hitów dnia” i innych spotkań, którymi zainteresowanie jest dość oczywiste.

Przykład limitów bukmacherskich nałożonych na spotkanie

To, w jaki sposób bukmacherzy limitują dostęp do wybranych ofert najlepiej jest zobrazować na wybranym przykładzie. Załóżmy bowiem, że reprezentacja Hiszpanii będzie grała z San Marino. Oczywistym jest, że w tym przypadku absolutnym faworytem będzie Hiszpania. Aby uniknąć tego, że większość ludzi będzie stawiała mnóstwo pieniędzy na Hiszpanię, mimo niewielkiego kursu, bukmacher nałoży w tym przypadku limit na dwóch poziomach:

  • stawkowym – maksymalna stawka w takim przypadku zazwyczaj ustawiona zostaje na poziomie 200-300 złotych, choć to już zależy od wybranego bukmachera i jest kwestią indywidualną,
  • meczowym – bukmacher wymusi, aby na kuponie z zakładem na ten mecz znalazły się co najmniej dwa inne spotkania, najczęściej takie, które nie są objęte podobnym limitem (wtedy liczba spotkań, które muszą znaleźć się na kuponie ulega zwiększeniu).
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dopiero po spełnieniu wszystkich warunków, jakie postawił przed nami bukmacher będziemy w stanie zakupić kupon. Musimy przy tym wszystkim pamiętać o tym, że bukmacher ma prawo nałożyć limit nie na spotkanie, a na wybranego gracza – zwłaszcza, jeśli ten będzie bezlitośnie i wielokrotnie korzystał z zaniedbania ze strony operatora właśnie w ustawieniu limitu na spotkanie, które będzie własnie oczywiste.

Gdzie grać na wysokie stawki? Lista bukmacherów online

Wszystkie z limitów narzucanych przez bukmacherów na spotkania sportowe są zależne od konkretnego operatora, jednak bardzo często się pokrywają – właśnie dlatego bukmachera, u którego będziemy grać nie powinniśmy wybierać właśnie na podstawie limitów, które nam narzuca. Znacznie większą uwagę powinniśmy zwrócić na jego ogólną ofertę oraz kursy na pozostałe, zwłaszcza nielimitowane, spotkania – to w końcu je będziemy musieli dodawać do naszego głównego kuponu. Ten wymóg istnieje w większości przypadków – warto więc zadbać, aby warunki do tego były jak najlepsze. Poniżej przedstawiamy wybranych bukmacherów, którzy w naszym kraju działają w pełni legalnie, a którzy mają bogatą ofertę, pozwalają grać na wysokie stawki i zachęcają do korzystania z niej za pośrednictwem najkorzystniejszych dla nas bonusów.

Fortuna – obstawianie na wysokie stawki

Fortuna jest bukmacherem, który na naszym rynku istnieje na tyle długo, że jego oferta jest doskonale szyta pod jego oczekiwania i zapotrzebowanie. Znaleźć w niej można mnóstwo wydarzeń, w tym niemal wszystkie tej najwyższej rangi, a kursy Fortuny potrafią być naprawdę korzystne. Dlatego tak wielu zawodowych typerów obstawia na www.eFortuna.pl gdyż jest to jeden z nielicznych bukmacherów, który pozwala na obstawianie za duże stawki.

Całościowo oferta Fortuny jest jeszcze lepsza, jeśli dodamy do tego sprawnie działającą aplikację mobilną oraz atrakcyjne promocje, bonusy nie tylko dla nowych osób, ale i stale korzystających z usług tej firmy graczy (z kodem promocyjnym „BETONLINE„).

Jedną z rzeczy właśnie dla stałych bywalców jest Fortuna Klub Plus – program lojalnościowy tego bukmachera, który premiuje składanie kolejnych zakładów. Za każde wydane 2 zł z salda głównego daje nam on dokładnie jeden punkt – 1800 punktów dostajemy za samo zapisanie się do niego. Gromadzone na koncie punkty (nieprzepadające, co warto zaznaczyć) możemy wykorzystać na kilka różnych sposobów, w tym zamieniać je na pieniądze na obstawianie, zapewniać sobie dzięki nim atrakcyjne i ekskluzywne dla klubowiczów bonusy, freebety albo też zwiększać kurs na wybrane przez siebie spotkania (indywidualnie, tylko dla siebie).

Betclic nie tylko dla początkujących typerów

Betclic jest bukmacherem dla wszystkich tych, którzy lubią przejrzysty interfejs z bardzo ciekawym przedstawieniem rozbudowanej oferty. Wszystko na www.Betclic.pl działa sprawnie, a także – co najważniejsze – jest przedstawione w sposób intuicyjny. Każde spotkanie jest oznaczone ikonkami, dzięki czemu wiemy, kiedy możemy sobie pozwolić na tak zwany cash-out, które spotkanie jest „boostowane” (jest to swoisty odpowiednik Superoferty, o której wspomnieliśmy już wcześniej), a kiedy będziemy mogli obstawiać „na żywo”.

W Betclic limity oczywiście też są, według opinii wielu graczy pojawia się on po kilkunastu wygranych kuponach, wtedy Betclic limituje graczy i pozwala na obstawianie za jedynie kilkaset złotych na kupon.

Betclic posiada atrakcyjne bonusy dla nowych graczy (cashback 500 PLN z kodem „KOD550„), a także bardzo dobrze działającą aplikację mobilną, której działanie docenią wszystkie osoby żyjące w biegu i obstawiające poza domem (albo sprzed kanapy, ale nie z poziomu komputera stacjonarnego).

STS bez limitów bukmacherskich?

STS na naszym rynku istnieje już od 1997 roku, a w chwili obecnej jest najpopularniejszym bukmacherem (z przekraczającym 50% udziałem na rynku). Nie stało się to bez przyczyny, bo STS oferuje przejrzyste zasady gry, bez owijania w bawełnę i chowania zasad w skomplikowanych regulaminach. Przyjęło się, że STS nie nakłada limitów na graczy i pozwala na obstawianie wysokich stawek, jednak w praktyce bywa różnie i mamy wiele przykładów, gdy zawodowi typerzy byli limitowani właśnie w STS.

sts najlepszy polski bukmacher online
Polski bukmacher STS- Kod promocyjny na bonus bez depozytu 29 PLN

Bonusy powitalne w STS online są czytelne – otrzymujemy w nich podwojenie naszej pierwszej wpłaty, a także możliwość bezpiecznego pierwszego zakładu. Firma premiuje również osoby grające regularnie, przyznając im darmowe pieniądze na grę co tydzień – jeśli oczywiście wykazują odpowiednio wysoką aktywność na łamach portalu. Z kodem promocyjnym „BETONLINE” mamy również bonus 29 PLN bez depozytu za rejestrację na www.STS.pl.

STS działa także mobilnie, w formie aplikacji i przeglądarkowej wersji mobilnej własnego serwisu. Jego oferta jest szeroka i obejmuje nie tylko klasyczne sporty, ale i e-sporty, które również można obstawiać w ramach kuponu AKO – razem z tymi tradycyjnymi wydarzeniami. Daje to duże pole do popisu i możliwość łatwego obstawiania również tych limitowanych spotkań sportowych.

Czy warto obstawiać spotkania z limitami?

Spotkania z limitami to nie zawsze te, które cieszą się za dużym zainteresowaniem – może być wprost przeciwnie. To jednak zawsze te, które mają podniesione kursy – i właśnie dlatego powinniśmy zastanowić się nad ich obstawianiem. Musimy sobie to wszystko dokładnie przeliczyć – czy będzie nam się opłacało obstawianie tego spotkania i dwóch kolejnych? Jeżeli jesteśmy zaznajomieni z tak zwanymi kuponami akumulacyjnymi (zwanymi też AKO, czyli takimi, które zawierają zakłady na kilka różnych spotkań) z pewnością będziemy w stanie to oszacować.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Opcję korzystania z obstawiania spotkań z limitami warto przetestować i warto pamiętać, że nie zawsze limity będą nas dotyczyć. Często będziemy mieścić się w ich obrębie – zwłaszcza, jeśli budżet, jaki chcemy poświęcić na zakład jest po prostu niewielki. Wprawny gracz będzie potrafił z tego wszystkiego korzystać celem optymalizacji zysków. Nowicjusz może uznać to z kolei za szansę na sprawdzenie się w kuponach AKO.

Obstawianie na duże stawki możliwe u Polskich bukmacherów?

Jak już wcześniej wspominaliśmy obstawianie zakładów na duże stawki jest w Polsce wciąż utrudnione i kontrowersyjne, wiele firm bukmacherskich utrudnia życie zawodowym typerom i blokuje (limituje) wysokie stawki dopuszczając jedynie typowanie za tak zwane drobniaki. Czasy obstawiania za gruby hajs chyba minął i dla profesjonalnych graczy, którzy żyją z bukmacherki zostaje grać za niskie stawki ale wyższe AKO.

Już wchodząc w zakłady bukmacherskie powinniśmy mieć świadomość tego, czym są limity bukmacherskie i choć ich działanie nie powinno być dla nas bardzo odczuwalne w czasie standardowych zakładów, możemy je odczuć chcąc obstawiać większość niższych szczebli polskiej ligi albo tak zwane „wydarzenia specjalne”, które bukmacher traktuje jako ryzykowne dla siebie (a które właśnie z tego powodu mogą przynieść właśnie nam wiele korzyści). 

Limitów bukmacherskich u poszczególnych operatorów nie powinniśmy jednak traktować jako rzecz decydującą o wyborze jednego z nich – różnice między limitami u każdego z nich są na tyle małe, że lepiej zwrócić na ich pełną ofertę, funkcjonalności i bonusy powitalne, na których zyskamy znacznie więcej, nawet z nieco większym limitem. Nikt również nie mówi, że owe limity kiedykolwiek nas dotkną – wszystko zależy od tego, jaką dyscypliną się interesujemy i czyje mecze mamy w planach obstawiać.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułCzy rankingi bukmacherów to dobre źródło informacji?
Następny artykułJak obstawiać tenis stołowy żeby wygrywać z bukmacherem?
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE