Zdecydowana większość graczy, która zaczyna swoją przygodę z bukmacherką uważa, że będzie to idealny sposób na zarobienie dużych pieniędzy. Argumentacja jest bardzo prosta – „jestem przecież kibicem, więc łatwo będzie mi wytypować mecze”. Otóż z czasem okazuje się, że to myślenie nie tylko nie ma żadnych podstaw, ale również jest i błędne. Gdyby tak miało być, to bukmacherzy zamykaliby swoje lokale, bo traciliby swoje pieniądze, a jest jak widzimy zupełnie odwrotnie. Niektóre błędy, a zapewne nawet i większość wynika z naiwnego podejścia do grania. Jakie to błędy? My już to wiemy i chcemy się z tobą podzielić tą wiedzą, więc zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

błędy bukmacherskie
Jakie są najczęściej popełniane błędy przez graczy w zakładach bukmacherskich?

Ogromna naiwność

We wstępie w paru zdaniach poruszyliśmy już ten temat, ale wymaga on większego wyjaśnienia. Podstawowych błędów popełnianych przez graczy jest masa, ale trzeba podkreślić, że ten jest nagminny – od stawkowania po zbytnią pewność. Dlatego najważniejsze jest to, aby mieć plan i nie działać „po łebkach”. Jeżeli dopiero chcesz wejść w świat bukmacherki, to musisz mieć świadomość, że tylko niewielki procent, który raczej jest promilem, żyje z bukmacherki, a reszta to tylko małe rybki, które dorzucają pokarm w postaci nawet paru złotych za kupon, by składać się na tych większych.

Oczywiście, przydarzają się sytuacje, w których to gracz wygra spore pieniądze za kupon, który był postawiony za małą stawkę. Pewnie, to się zdarza, ale jednak nie można liczyć, że będzie tak cały czas, a niektórzy gracze tak właśnie uważają. Myślą, że skoro raz udało im się trafić taki kupon, to stanie się to rutyną i starają się przeznaczać coraz to większe pieniądze na zakłady bukmacherskie. Nie musimy chyba dodawać, że stąd to krok do uzależnienia; niestety, bardzo trudno z niego wyjść.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Często doprowadzają one do rozpadu rodzin, problemów zawodowych, bo o czym można myśleć w trakcie dnia, jak nie o tym co obstawić? W ten sposób niszczysz swoją psychikę i kompletnie odwracasz piramidę potrzeb życiowych. To bukmacherka być dodatkiem do życia, a nie życie do bukmacherki. Warto ustawić limity bukmachera, które zagwarantują nam mniejsza stratę w przypadku porażki.

Brak strategii

Gracze, którzy odnoszą sukces wiedzą, że najważniejszą rzeczą w bukmacherce jest chłodna głowa i wyłączanie wszelkich emocji, aczkolwiek wydaje się, że nigdy nie jest się w stanie ich wyłączyć. Trzeba jednak założyć sobie odpowiedni system – mówiąc słowo „system” nie mamy na myśli skomplikowanych obliczeń matematycznych, ale jednak wyrobienie w sobie pewnych nawyków, które będą uporządkowywać granie.

Są typerzy – n. na forum Betonline, które preferują granie zakładów grupowych. Jest to dobry sposób na zabezpieczanie się w przypadku, gdy nie wejdą niektóre zdarzenia, ale jednak w ostatecznym rozrachunku będzie można wygrać stosunkowo mniejsze pieniądze. Są też osoby, które wolą postawić większe pieniądze na powiedzmy 2-3 spotkania. Ważne jest, by korzystać z doświadczeń innych graczy, obserwować ich, a nawet w przypadku zakładów online, po prostu pytać.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonusy za depozyt1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Premia za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Dobrym rozwiązaniem, które pomoże ci w przygotowaniu odpowiedniej strategii, będzie zapoznanie się z systemami jak progresja, ciągi Fibonacciego itd. Typowanie singli, akumalcyjnych zakładów, obstawianie over 2,5, gry karciane itp. Nie będziemy tutaj mówić o nich więcej i ich oceniać, ale na pewno taka wiedza nie zaszkodzi, a nawet może pomóc.

Przesadna pewność siebie

Ten podpunkt dotyczy szczególnie osób, które grają wiele lat w zakładach bukmacherskich; trochę już wygrały, trochę już przegrały, ale jednak znają ten świat dosyć dobrze. Nie da się jednak ukryć, że i tacy gracze popełniają szkolne błędy, tak jak np. przekonanie, że drużyna X wygra „bo tak” i na pewno tak się stanie. Pamiętaj, w sporcie nie ma czegoś takiego jak „na pewno” i „na 100%”. Gdyby tak było, to sport byłby nudny i nikt by go nie oglądał, a na pewno legalni bukmacherzy by się nim nie interesowali. Jasne, zawsze będzie jakiś faworyt spotkania, może być on mniejszy bądź większy, natomiast nie zawsze on musi wygrać spotkanie.

rejestracja superbet online
Jaki kod promocyjny w Superbet online?

Każdy gracz, który obstawia w STS czy Betfan zawsze z tyłu głowy musi mieć świadomość, że coś może pójść nie tak. Warto zatem nie podchodzić do grania czy też samego spotkania jako pewnego zdarzenia, które musi się wydarzyć. Lepiej nawet być osobą, która ma wątpliwości, aniżeli podchodzi naiwnie do danego spotkania.

Brak konkretnej analizy

Ten punkt na pewno będzie się w sporej mierze wiązać z poprzednim, ponieważ co wynika z przesadnej pewności siebie? No przede wszystkim przeświadczenie, że skoro drużyna X ma wygrać to wygra, a głębsza analiza nie jest potrzebna. Zawsze, ale to zawsze trzeba śledzić tabele, newsy, formę zawodników, stan kadrowy – są to czynniki, które mają szalenie ogromny wpływ na przebieg spotkania. Najgorsze uczucie jest wtedy, gdy obstawiło się jakieś zdarzenie w ciemno i dopiero po obstawieniu kuponu dowiadujemy się, że nie gra kilku ważnych zawodników, ktoś jest w gorszej formie itd.

Stworzenie dobrego researchu zajmuje czasem kilka minut, a w przypadku kilku spotkań na kuponie może zająć nawet kilkanaście minut, ale właśnie o to chodzi – trzeba zwiększać swoje sytuacje, a bez analizy jest o to bardzo ciężko. Być może dla niektórych nie ma to znaczenia, jednak w przypadku gdy słyszysz takie opinie, że „to tylko liczby” to miej świadomość, że nie rozmawiasz z poważnym graczem, a raczej z kimś, kto stawia wyżej emocje nad pragmatyzm, co w dużej mierze kończy się wyrzuceniem kuponu, a w konsekwencji i pieniędzy do śmietnika.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Musisz mieć świadomość, że każdy kupon to pieniądze, które musiałeś zarobić, a nie dostałeś ich za darmo. W przypadku zakładów internetowych tego się tak nie odczuwa, ponieważ gotówka leci bardzo szybko, wystarczy zrobić szybki przelew, aby pieniądze trafiły na konto gracza i potem mógł sobie dowolnie nimi żonglować aby stawiać zakłady.

Zbyt wiele wolnego czasu

Być może dla niektórych ta sprawa nie wydaje się taka oczywista, jednak jeżeli lubisz obstawiać zakłady bukmacherskie przez Internet to masz tego świadomość. Wiele wolnego czasu sprawia, że się rozleniwiamy i zbyt dużo czasu poświęcamy na obstawianie spotkań. Jest to ogromny pochłaniacz czasu, bo wystarczy nawet postawić najmniejsze pieniądze na zakład na żywo, żeby zobaczyć, że rzeczywiście to wciąga. Bardzo trudno w takiej sytuacji jest odciągnąć swoje myśli od bukmacherki, więc na pewno nie polecamy obstawiania przez długi czas.

To, na co warto poświęcać swój wolny czas, to rodzina, pasje jak: książki, aktywność fizyczna czy też słuchanie muzyki, a bukmacherka powinna być odrobinę dalej w hierarchii. Jeżeli już preferujesz wyjścia do punktu naziemnego, to lepiej zrobić to raz, aniżeli wykonywać takie wycieczki parę razy dziennie, bo jest to strata cennego czasu, a przy okazji może być wstępem do uzależnienia. Najgorsze jest to, że możesz nawet tego momentu nie dostrzec, gdy uzależnienie nadchodzi i nagle twoje myśli zaprzątane są tym, co trzeba obstawić, ile wygrasz, aniżeli tym, jak ten dzień ci minie i czy zaśniesz z uśmiechem na ustach.

Bukmacherka jest przyjemna, o ile nie traktuje się jako substytut pracy i w głowie ma się już marzenia, co się zrobi z wygranymi pieniędzmi. Bujanie w obłokach nie jest dobrym rozwiązaniem, więc trzeba cały czas twardo stąpać na ziemi, a nasz poradnik z pewnością ci ku temu pomoże.

5 / 5. Ocen: 4

Poprzedni artykułCzy Polska zakwalifikuje się na Mistrzostwa Świata Katar 2022
Następny artykułSTS rejestracja online – jak odebrać bonusy za darmo?
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE