Ogólnie warto jest zwracać uwagę na to, jak grają zawodowi typerzy. Specjaliści są w stanie utrzymywać się tylko z legalnych bukmacherów. Takie osoby często umieszczają na swoich kuponach wyłącznie jedno spotkanie. To tak zwane single. Czy jest to dobra metoda? Dlaczego wśród zawodowców jest tak popularna? Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, to warto przeczytać przeanalizowany przez nas temat.

jak obstawiac mecze
Czy zawodowi typerzy obstawiają tylko single?

Mniejsze ryzyko porażki

Tutaj nie ma żadnej większej filozofii. Jeśli ktoś gra na kuponie 10 spotkań, to ma bardzo małe szanse na to, że koniec końców odbierze wygraną. Często natomiast dzieje się tak, zaraz zastanowimy się dlaczego, że osoby początkujące grają tak zwane taśmy. Wchodzą na stronę internetową z ofertą i krok po kroku stawiają na faworytów. Wybierają najczęściej takie drużyny, jak Barcelona, Real Madryt, Bayern Monachium, Borussia Dortmund, PSG, Manchester City, Legia Warszawa itp. Niektórzy mają na kuponie kilkanaście, a inni nawet kilkadziesiąt spotkań. Może dzieje się tak dlatego, że ewentualna wygrana robi naprawdę bardzo duże wrażenie? Nie ma to jednak większego sensu. Jeśli gracie w Dużego Lotka, to możecie wygrać nawet kilkanaście milionów złotych w przypadku kumulacji. Niestety, większe szanse są na to, że po wyjściu z kolektury nagle trafi was piorun. Matematyka jest w tym aspekcie bezlitosna. W pewnym stopniu widoczne jest to także na zakładach bukmacherskich.

Jak ktoś typuje kilkanaście spotkań, to szanse na wygrane maleją praktycznie do zera. Dużo też oczywiście zależy od kursów. Niektórzy grają na faworytów po kursach 1.15 – swoją drogą, takie drużyny także raz na czas zawodzą. Są też ludzie, którzy stawiają na niespodzianki. Ogólnie zasada jest taka, że im większy kurs AKO, tym mniejsza szansa na finalną wygraną. Nie ma tutaj żadnej filozofii. W przypadku singli nie można liczyć na złoty strzał, ale jest zdecydowanie większe prawdopodobieństwo regularnych wygranych. Tutaj ryzyko porażki jest bowiem ograniczone do absolutnego minimum. O to natomiast chodzi.

betclic polska bonus 2020
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na darmowy bonus

Grając umiejętnie singlami można sporo zarabiać

Zawodowcy nie bez powodu wybierają takie właśnie rozwiązanie. Umiejętna gra singlami to szansa na duże wygrane. Nie chodzi nam o pojedyncze kupony. Specjaliści patrzą na swój bilans w dłuższej perspektywie czasu, np. po miesiącu lub po całym roku kalendarzowym. Dużo tutaj oczywiście zależy od odpowiedniej strategii. Grając singlami trzeba optymalnie dobrać kursy, inwestowane pieniądze itp. Fachowcy często działają tak, że przede wszystkim jak najbardziej zabezpieczają swoje interesy. Tutaj ryzyko porażki jest bardzo mocno ograniczone. Ludzie oczywiście mają świadomość, że ładniej wyglądają kupony, gdzie za kilka złotych można wygrać kilkaset lub nawet kilkanaście tysięcy.

Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia jest jednak stosunkowo niewielkie. Jeśli lubicie poczuć takie emocje, to możecie raz na czas postawić tak zwaną taśmę. Nie można z tego robić jednak swojego sposobu na wygrywanie pieniędzy w trybie regularnym. Zazwyczaj osoby początkujące szybko przekonują się, że tak zwane taśmy do niczego dobrego nie prowadzą. Nawet najniższe kursy mogą okazać się tymi, które położyły cały kupon. Wcale też tak często nie występuje taka sytuacja, że wszyscy najważniejsi faworyci wygrywają w jednej kolejce swoje potyczki. Raz może zawieść Barcelona, raz Bayern Monachium itp.

Jakie kursy bukmacherskie wybierać?

Aby granie singlami było dochodowe, kursy muszą być odpowiednio dobrane. Spora część osób gra typy o kursie minimalnym ponad 2.00. Dlaczego? Jeśli ktoś trafi jeden z dwóch typów, to nie tylko odrobi przegraną, ale także wyjdzie na swoje. Chodzi tutaj o taką sytuację, kiedy jest zastosowana płaska stawka. Zagraliście za 20 zł? Przegraliście? Jeśli znowu zagracie za 20 zł i wygracie, cały czas piszemy o kursie minimalnym ponad 2.00, to będziecie trochę na plus. Nieco inną strategie trzeba przyjąć wtedy, kiedy gracie kursy poniżej pułapu 2.00. W takiej sytuacji wymagana jest bardzo duża skuteczność. Niektórzy stosują stawkę progresywną. Chodzi o to, że zwiększają ją o pewien procent – w przypadku przegranej na poprzednim poziomie. Strategia musi być dobrana do waszego stylu gry.

Nie powinno się grać natomiast kursów mniejszych niż np. 1.50. Ewentualny zarobek jest stosunkowo niewielki. Zawsze też może zdarzyć się taka sytuacja, że przegracie, co oczywiście spowoduje, że budowanie kapitału rozpocznie się praktycznie od samego początku. Wydaje się, że najbardziej sensowne jest w tym przypadku granie kursów właśnie powyżej 2.00. Wcale nie trzeba mieć zabójczo dobrej skuteczności, aby wychodzić na swoje. Dużo osób wychodzi właśnie z tego założenia.

Dokładna analiza to podstawa w obstawianiu

Obojętne, czy zdecydujecie się na kursy niskie, czy relatywnie wysokie, to za każdym razem analiza konkretnego singla musi zostać przeprowadzona bardzo dokładnie. To tak naprawdę jedyna droga do tego, aby systematycznie zarabiać pieniądze właśnie w bukmacherskim temacie. Uwielbiacie np. piłkę nożną? Jakie czynniki trzeba brać pod uwagę? Jest to pozycja w tabeli, forma na przestrzeni ostatnich kolejek, mecze bezpośrednie z konkretnymi drużynami itd. Nie zapominajcie również o tym, aby sprawdzić, jak konkretny klub radzi sobie na własnym stadionie. Może lubicie typować skoki narciarskie? Tutaj także trzeba wziąć pod uwagę formę konkretnego skoczka, jego wyniki na danym obiekcie.

Jest taka zasada, że im więcej czynników weźmiecie pod uwagę, tym dla was po prostu lepiej. Jest bowiem większe prawdopodobieństwo, że będziecie regularnie wygrywać pieniądze. Dużo osób gra też single choćby z tego względu. Chodzi nam o to, że każde wydarzenie na kuponie powinno być dokładnie przeanalizowane. Jeśli ktoś gra 15 meczów, to nie ma możliwości, aby z każdym zapoznał się w sposób pieczołowity. Jedno wydarzenie może być natomiast prześwietlone – kolokwialnie pisząc – od deski do deski. Można dokładnie sprawdzić formę konkretnego klubu, absencje zawodników, poczytać informacje na forach polskich albo zagranicznych…

0 / 5. Ocen: 0

Następny artykułCzy obstawianie remisów to najlepszy sytem bukmacherski?
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE