Wielu nowych, początkujących typerów, którzy dopiero chcą rozpocząć obstawianie meczów zastanawia się, czy można uczestniczyć zgodnie z prawem w grach hazardowych. Chodzi w końcu o ewentualne zarabianie pieniędzy na obstawianiu meczów. Z tego względu, każdemu, kto chce grać u bukmachera, przybliżymy nieco ten temat. Zatem, czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

Czy zakłady bukmacherskie są legalne
Czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

Licencja na zakłady bukmacherskie w Polsce

Od blisko czterech lat mamy jasno określone to, kto i w jakich warunkach może organizować zakłady wzajemne. Wszystko zostało zapisane w znowelizowanym dokumencie – Ustawie Hazardowej z 2017 roku. To tam możemy dowiedzieć się, jakie wymogi zostały nałożone na właścicieli salonów hazardowych – zarówno kasyn, jak i zakładów bukmacherskich. Licencję (zezwolenie) w naszym kraju przyznaje Ministerstwo Finansów na okres 6 lat, do którego należy złożyć odpowiedni wniosek, w którym poda się konkretne działania i podjęte kroki w stronę spełnienia wszystkich narzuconych warunków. O pozwolenie mogą ubiegać się firmy zagraniczne i oczywiście nasze rodzime – nie ma tutaj żadnego znaczenia. A jak to wygląda w praktyce?

Legalny bukmacher – czym się charakteryzuje?

Gdy mamy już twierdzącą odpowiedź na pytanie, czy zakłady bukmacherskie są legalne, to czas przejść do konkretnych działań, które muszą zostać spełnione. Żeby otrzymać licencję od Ministerstwa Finansów dana firma musi:

  • posiadać stronę całkowicie w języku polskim,
  • mieć siedzibę bukmachera zarejestrowaną w naszym kraju,
  • weryfikować konta graczy, sprawdzając przy tym, czy mają oni ukończone 18. lat,
  • odprowadzać podatki do polskiego Skarbu Państwa,
  • posiadać domenę internetową z naszego kraju, a więc z końcówką „pl”.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Są to podstawowe i najważniejsze wymogi, który nałożyli rządzący, w celu uporządkowania i opodatkowania gier hazardowych w naszym kraju. Trzeba przyznać, że dokument ten jest jasny i zrozumiały, dzięki czemu w prosty sposób każdy może znaleźć informacje na temat legalności poszczególnych firm, a lista legalnych bukmacherów jest łatwo dostępna na stronie Ministerstwa.

Na ten moment mamy blisko 20. legalnych podmiotów na polskim rynku bukmacherskim. Wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce otrzymali oczywiście zezwolenie na organizowanie zakładów, a co za tym idzie – spełniły one szereg wymagań państwa z ustawy. W celu upewnienia się, czy dany bukmacher – na stronie którego się znaleźliśmy – działa legalnie, wystarczy sprawdzić, czy posiada on numer licencji. Znajdziemy go zwykle na samym dole strony internetowej lub w zakładce „o nas/o firmie”. Tym, co wyróżnia jeszcze firmy działające zgodnie z prawem są chociażby bonusy i promocje oferowane „na zachętę”, a także prosty dostęp do danej strony – nic nie musi być szyfrowane, jak w przypadku nielegalnie działających stron hazardowych.

Obstawianie w zakładach bez zezwolenia

Zakładów bukmacherskich i kasyn online w Internecie jest mnóstwo. Można zaryzykować, że liczby te idą w setki tysięcy. Wraz z wprowadzeniem znowelizowanej ustawy, powstała specjalna strona o bardzo długiej nazwie – Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, gdzie wrzucane są wszystkie strony, które bez licencji organizują na terenie naszego kraju gry hazardowe. Na ten moment lista ta ma aż 907 stron, za którymi stoi ponad 13 000 przeróżnych witryn hazardowych.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto również zaznaczyć to, że sami gracze i typerzy mogą mieć sporo problemów, jeśli zostaną przyłapani na udziale w zakładach bukmacherskich organizowanych bezprawnie. Przede wszystkim, takie osoby będą musiały zwrócić wszystkie środki wygrane na danej stronie. Ponadto taka osoba może otrzymać zakaz na udział w grach hazardowych, a także jest zobowiązana zapłacić grzywnę wynoszącą od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. W skrajnych przypadkach sąd może skazać graczy na więzienie.

Jak wybrać odpowiedniego bukmachera dla siebie?

Na sam koniec, gdy sprawy dotyczące tego, czy zakłady bukmacherskie są legalne, mamy już za sobą, to czas przedstawić kilka wskazówek, którymi warto się kierować przy wyborze swojej firmy bukmacherskiej, której powierzymy pieniądze i kupony. Tak jak wspominaliśmy, na rynku jest aż 18. legalnie działających podmiotów bukmacherskich (STS, Forbet, eWinner itd) i każdy oczywiście przekonuje, że to ich oferta jest najlepsza. I tak naprawdę dla każdego, kto inny może mieć ciekawszą ofertę. Wszystko ze względu na prywatne preferencje i zainteresowania. W końcu sportów mamy mnóstwo i interesować można się przeróżnymi dyscyplinami. Ale na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze bukmachera?

ewinner darmowe bonusy
Darmowe bonusy w eWinner – Kod promocyjny na zakład bez ryzyka
  1. Oferta bukmacherska

Jednym z najważniejszym aspektów niewątpliwie jest oferta bukmacherów. W końcu to, jakie dyscypliny oferują i jakie kursy ustalają na dane zdarzenia, przyciąga lub oddala poszczególnych typerów. Aby uznać oferty za kompleksowe, bukmacherzy jak STS czy Betfan powinni posiadać około 30. klasycznych sportów do obstawiania, ale również gry e-sportowe, sporty wirtualne i – coraz częściej – gry karciane. Wtedy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł obstawiać.

  1. Bonusy i promocje

Tym, co przyciąga uwagę nowych graczy i przekonuje ich do ostatecznego wyboru są bonusy bukmacherskie i darmowe promocje. Najlepiej, gdy bukmacherzy posiadają trzy najpopularniejsze bonusy – cashback, bonus od wpłaty i freebet. Kwoty mogą być różne, ale najważniejszym aspektem i tak będą warunki dotyczące obrotu – im on niższy, tym łatwiej wypłacić pieniądze z konta gracza.

  1. Zakłady na żywo (live)

Ważnym aspektem jest także zakładka na żywo, czyli ta, w której możemy obstawiać zakłady na zdarzenia, które aktualnie trwają. Im lepiej jest ona rozwinięta, tym mamy większe pole manewru do typowania, chociażby w postaci większej ilości rynków zdarzeń. Atutem będą również transmisje live z najpopularniejszych spotkań – dzięki nim o wiele łatwiej się obstawia.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułCzy warto obstawiać sporty wirtualne u bukmacherów?
Następny artykułPromocje bukmacherskie na Euro 2020 – gdzie najlepsze?
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE