Bukmacherzy online w dzisiejszych czasach starają się w różny sposób wywalczyć sympatię obstawiających i przekonać ich do rejestracji w obrębie swoich serwisów internetowych i aplikacji mobilnych. Jedną z funkcjonalności, które na pewno im w tym pomagają jest tak zwany cashout, który na przestrzeni ostatnich lat bardzo mocno zyskał na popularności. Choć jest on oferowany tylko przez niektórych operatorów, z pewnością jest czymś, na co typujący powinien zwrócić uwagę. Zwłaszcza że od czasu pojawienia się bukmacherskich aplikacji mobilnych korzystanie z niego jest wygodne i na pewno bardzo pomocne.

Cashout w bukmacherskich aplikacjach mobilnych

Czym jest cashout w zakładach bukmacherskich?

Cashout to bardzo ciekawa funkcjonalność, która – jak sama jej nazwa może sugerować – umożliwia wycofanie się z już zawartego zakładu bukmacherskiego. Oczywiście konieczne jest przy tym spełnienie ściśle określonych przez bukmachera warunków. Rozliczenie wcześniej zamkniętego zakładu odbywa się w momencie zakończenia spotkania, którego ten właśnie zakład dotyczy.

Warto wiedzieć: ze względu na dość podobne nazewnictwo, cashout jest często mylony z cashbackiem. Tymczasem oba są czymś zgoła odmiennym. Cashback powinien być kojarzony z bonusem bukmacherskim, w ramach którego bukmacher zwraca nam część (lub całość) naszej stawki za zakład, jeśli ten okaże się przegrany.

Zakład bukmacherski nie zawsze można zamknąć przedwcześnie. Opcja cashoutu jest bowiem oferowana tylko w przypadku wybranych przez bukmachera spotkań. Buk zazwyczaj wyraźnie zaznacza, kiedy będziemy mogli na nią liczyć (na przykład odpowiednim symbolem przy nazwie meczu). Musimy mieć również świadomość co do tego, że nie jest ona dostępna przez cały okres spotkania. Jeśli na przykład do jego końca pozostało zaledwie kilkanaście minut, najprawdopodobniej zostanie ona zamknięta.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Działanie opcji cashoutu najłatwiej jest wyjaśnić na przykładzie – dopiero wtedy bowiem można wyraźnie ocenić to, czy jest ona opłacalna. Załóżmy zatem, że postawiliśmy na zwycięstwo naszej reprezentacji w meczu Belgia – Polska. W czasie obstawiania na żywo, możemy mieć do czynienia z trzema scenariuszami:

  • Jest remis – w takim scenariuszu tak właściwie nie wiemy, jakim wynikiem zakończy się spotkanie. Wciąż jednak ryzykujemy – zwłaszcza jeśli do końca meczu pozostało niewiele czasu. Jeśli zdecydujemy się na opcję cashoutu, stracimy nieco naszej początkowej stawki. Nie będzie to jednak duża strata. Mimo jednak, że stracimy, nie będziemy ryzykowali przegranej – w końcu remis może się utrzymać, a Belgia wciąż może zdobyć bramkę.
  • Wygrywa Polska (1:0). W takiej sytuacji jesteśmy na dość dobrej pozycji do tego, by skorzystać z cashoutu. Najprawdopodobniej wyjmiemy nieco więcej pieniędzy, niż tak właściwie zainwestowaliśmy. Kwota zależy od minuty spotkania, w jakiej się znajdujemy. Nie będziemy jednak ryzykowali, że Belgowie zremisują lub nawet wygrają to spotkanie. Nawet jeśli zwyciężą 1:6 (co w Lidze Narodów miało miejsce), my po wyciągnięciu pieniędzy wciąż będziemy na plusie. Oczywiście jeśli Polska wygrałaby, zyskalibyśmy znacznie więcej. 
  • Wygrywa Belgia (2:1). W takiej sytuacji mamy znacznie mniejsze szanse na pozytywne rozwiązanie naszego kuponu. Polska musiałaby strzelić dwie bramki, a wciąż istnieje szansa, że Belgia dołoży coś na swoje konto. W takiej sytuacji korzystając z cashoutu wyjmiemy zaledwie część naszej stawki. Wciąż jednak odzyskamy część środków, które stracilibyśmy całkowicie, gdyby Belgowie ostatecznie sięgnęli po zwycięstwo (lub gdyby padł remis).

Skorzystanie z opcji cashoutu szczególnie opłaca się w momencie, w którym obstawiliśmy kupon akumulacyjny i wygraliśmy pozostałe zakłady. Dzięki niemu możemy zagwarantować sobie pozytywne rozwiązanie kuponu – nawet jeśli na konkretnym spotkaniu nie zyskamy, wyjdziemy na plus. Pamiętajmy jednak, że w przypadku tej funkcjonalności ryzyko działa w dwie strony. Zawsze możemy stracić, jeśli nasz zakład okazał się trafiony, a my zamknęliśmy go wcześniej w obawie przed przegraną.

ZOBACZ: Obstawianie under / over

Jak skorzystać z cashoutu w bukmacherskiej aplikacji mobilnej?

Jeśli chcemy skorzystać z opcji cashout w aplikacji mobilnej dowolnego polskiego bukmachera, na samym początku powinniśmy się upewnić, że znajduje się ona w jego ofercie i jest aktywowana w przypadku konkretnego meczu. Co istotne, zazwyczaj można z niej skorzystać również w ramach oferty przedmeczowej – jest to rozsądne w momencie, w którym jeden zakład może nam popsuć większy kupon akumulacyjny, do tej pory rozgrywający się po naszej myśli. Skorzystanie z opcji jest dość proste i sprowadza się do:

  • Wejścia w podgląd kuponu (w przypadku zakładu przedmeczowego), a następnie tapnięcia w przycisk odpowiedzialny za skorzystanie z opcji cashout. Zazwyczaj jest on w odpowiedni sposób wyróżniony. Bukmacher sam obliczy, ile zyskamy lub stracimy na cashoucie – do nas będzie należeć zaakceptowanie jego propozycji.
  • Wejścia w podgląd meczu (w przypadku zakładu na żywo) – w jego podglądzie zobaczymy nasze dotychczasowe zakłady na niego. Jeśli dla któregoś z nich opcja cashoutu będzie dostępna, obok niego pojawi się odpowiednia ikonka. Tapnięcie w nią spowoduje otwarcie się okna, w którym potwierdzimy nasz wybór.
Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Pamiętajmy, że opcja cashoutu może być nazwana w różny sposób przez różnych bukmacherów. W Fortunie na przykład w podglądzie kuponu znajdziemy przycisk o nazwie Wypłać. W Totalbecie będzie to opcja Sprawdź cashout, a w aplikacji mobilnej forBET po prostu Cashout.`

Warto wiedzieć: niektóre sprawdzone firmy bukmacherskie z opcji  cashoutu pozwalają skorzystać wyłącznie poprzez ich aplikację mobilną. W każdym przypadku jednak funkcjonalność tę znajdziemy właśnie w apce.

Najpopularniejsi bukmacherzy z opcją cashoutu

Aktualnie praktycznie wszyscy najlepsi bukmacherzy online w Polsce dają w swoich aplikacjach mobilnych możliwość skorzystania z funkcjonalności cashout. Co więcej, starają się ją zapewnić dla jak najszerszej palety spotkań sportowych. Poniżej przedstawiamy tych, u których cashout to codzienność, którą znaleźć możemy praktycznie w każdym popularniejszym wydarzeniu sportowym.

ZOBACZ: Jak obstawiać tenis

Jak skorzystać z cashoutu w STS?

W aplikacji mobilnej najpopularniejszego bukmachera w Polsce, STS, opcję cashoutu można znaleźć w dwóch miejscach – na podglądzie każdego kuponu wyświetlanego w menu Kupony (górna belka) lub w zakładce Moje kupony, w specjalnej kolumnie tabeli (dzięki tej drugiej opcji można skorzystać z tej funkcjonalności szybko dla wielu kuponów). Co istotne, cashoutu można dokonać w kuponach LIVE i pre-match, stale mając do dyspozycji kwotę, jaką można dzięki temu zyskać. Wszystko odbywa się szybko i wystarczą do tego dosłownie dwa tapnięcia w ekran. STS stara się przy tym oferować cashout dla bardzo dużej części oferowanych przez siebie meczów.

Wycofanie się z zakładu w Fortunie

Early cash-out to funkcjonalność, którą znajdziemy w Fortunie. Aby z niej skorzystać, na kuponie nie mogą znaleźć się przegrane zdarzenia, a wszystkie z tych nierozstrzygniętych muszą dawać możliwość cash-outu. Zamknięcie kuponu odbywa się w sposób bardzo sprawny, z poziomu zakładki z już zawartymi przez nas kuponami. Aplikacja mobilna bardzo wyraźnie wskazuje na taką możliwość, dając nam też szeroką ofertę na spotkania, w których ona istnieje. Z cashoutu można tu skorzystać w zakładach SOLO i AKO – tak przedmeczowych, jak i LIVE.

Jak zamknąć zakład w Superbet?

Opcja zamknięcia zakładu oferowana jest też przez bukmachera Superbet. W jego aplikacji mobilnej wycofywanie się z zakładu polega na tym samym, co u innych operatorów. Musimy więc odnaleźć aktywne aktualnie kupony, a następnie znaleźć bardzo wyraźny przycisk Cash Out (wraz z kwotą, jaką możemy zyskać). Na potwierdzenie wypłaty mamy dokładnie trzy sekundy – po tym czasie musimy spróbować ponownie. Co jednak istotne, buk daje nam możliwość skorzystania z trzech opcji. W tej domyślnej, cashout nie zostanie wypłacony przy zmianie kwoty. W drugiej, zostanie wypłacony w każdym możliwym przypadku. Trzecia opcja to wypłata cashoutu tylko wtedy, gdy zarobek będzie większy (a strata mniejsza) niż 10% wartości zakładu. To pozwala kontrolować cashout w znacznie lepszy sposób, niż u innych buków.

5 / 5. Ocen: 5

Poprzedni artykułCiekawostki: Counter-Strike: Global Offensive. Co każdy typer powinien wiedzieć o grze?
Następny artykułSprawdzone firmy bukmacherskie 2023
Najlepszy bukmacher online w Polsce to obecnie STS. Ten Polski bukmacher internetowy oferuje najlepsze zakłady sportowe w internecie. Dodatkowo w STS otrzymać można za darmo bonus bez depozytu 29 PLN. Wystarczy podczas rejestracji konta wpisać kod promocyjny: BETONLINE